V Peruci proběhne Vývrtka music festival 2016

21. květen 2016 | 21:17
Plakát. Zdroj: pořadatelPlakát. Zdroj: pořadatel

PERUC - V termínu 24. - 26. června 2016 proběhne v Peruci u Loun na pomezí Středočeského a Ústeckého kraje hudební festival Vývrtka. Jedná se o široce žánrově rozkročenou akci postavenou převážně kolem kapel středočeské alternativní hudební scény. Zahraje 16 hudebních těles od reggae přes postrock, djent, punk, alternativu a elektroniku až po divadelní bubenickou show.

Pozice headlinera patří kapelám WWW Neurobeat a Mr. Cocoman, mezi dalšími pak zahrají například Uraggan Andrew & the Reggae orthodox, Mutanti hledaj východisko, Ufajr, Pod Černý vrch, Schrödingerova kočka, Faces are Fiction nebo Between the Planets. Po skončení hlavního programu následuje afterparty s DJs Soundproof, NoExit a dalšími.

Lákadlem festivalu je kromě pečlivě vybraného lineupu také krásná lokace. Součástí prostorného kempu je koupaliště, badmintonové hřiště, pětilůžkové chatky nebo kamenné záchody. Stanování je možné přímo ve festivalovém areálu. S festivalem sousedí barokní městys Peruc a okolní krajina je protkaná turistickými stezkami. Festival je tak určen nejen k hudebnímu vyžití, ale vzhledem k možnosti ubytování, nízké ceně vstupenek a přívětivosti k rodinám s dětmi také jako ideální místo pro zahájení letního odpočinku.

Vývrtka vznikla jako projekt několika nadšenců z Prahy, kteří mají za sebou pořádání čtyř ročníků kultovní oslavy čarodějnic Čáry v Péčku a množství klubových koncertů. Část týmu také spolupracuje na dnes již proslaveném festivalu Povaleč a na provozu klubu Dejvická Klubovna. Mezi partnery patří také kavárny Letka a Cafedu, jejichž společný stánek můžete na festivalu také potkat.

„Chceme udělat festival chytré hudby, kde si každý najde svoje. Jedná se o napětí mezi kapelami a posluchači, ale také kapelami samotnými - stylové rozpětí jsme roztáhli jak jen bylo možné s přihlédnutím k tomu, aby dramaturgie ještě dávala nějaký smysl,“ říká zakladatel festivalu Matěj Kubíček.

„Hudba je na prvním místě, ale zároveň se nám podařilo umístit festival do prostoru, který nabízí mnohem víc. Sport, procházky, architektura, krajina se silnou atmosférou. Chceme aby akce zanechala pozitivní pocity, aby se jednalo o kulturně nabitý odpočinek před létem.“ A jak vůbec myšlenka festivalu vznikla? „Po letech hraní v klubech a na festivalech a bedňačení pro jiné jsme se prostě rozhodli, že teď zas budou hrát a bedňačit jiní pro nás. A teď zíráme, kolik práce znamená akci zorganizovat (smích).“

Akce se koná v Kempu Peruc u Loun, U Koupaliště 104.

Vstupné: Předprodej 300,-/na místě 400,-. Vstupenky lze koupit na festivalových www stránkách nebo osobně v klubu Dejvická Klubovna a kavárně Letka.

Účinkující: WWW, Mr. Cocoman, Mutanti hledaj východisko, Ufajr, Schrödingerova kočka, Pod Černý vrch,  Between the Planets, Faces are Fiction, At Eye level, Monoskop, Vesmírný Žirafáč, Kabaret dr. Caligariho, Wosa, Magnesium Introspekce, Purplefox Town a dále DJs Soundproof, NoExit bass exploration crew, ApeProfexor, Agem a Idefix & Jake

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Sousedé se na Žatecku postříleli. Může padnout až výjimečný trest

Sousedé se na Žatecku postříleli. Může padnout až výjimečný trest

15/8 / KRIMI / ŽATEC - V pondělí došlo v obci na Žatecku k sousedskému sporu. Místo slovní přestřelky ale účastníci hádky rovnou tasili střelné zbraně. A nyní musí úřadovat policie.


Neposílali děti do školy, sami skončili ve vězení

Neposílali děti do školy, sami skončili ve vězení

5/7 / KRIMI / LOUNY - Tohle rodiče pěti dcer příliš nevychytali. Rodiče z Lounska neposílali svých pět dcer do školy. Sami teď skončili ve vězení.


Louny a Žatec jsou prošpikovány kamerami. Jsme sledováni na každém kroku?

Louny a Žatec jsou prošpikovány kamerami. Jsme sledováni na každém kroku?

16/5 / AKTUALITY / LOUNY, ŽATEC - "Velký bratr se dívá." Žijeme v době, kdy jsme sledováni téměř na každém kroku. Všude kolem nás jsou kamery. V poslední době se zvýšil počet kamer i ve městech na Lounsku a Žatecku. Dokonce nezahálejí ani soukromníci.


Hlavní pavilon na výstavišti v Lounech projde rekonstrukcí

Hlavní pavilon na výstavišti v Lounech projde rekonstrukcí

11/4 / AKTUALITY / LOUNY - Rozsáhlá oprava bude na lounském výstavišti. Město připravuje obnovu hlavního pavilonu A za 18 milionů korun.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeLounsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Kde se diskutuje?

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeLounsko.cz na Facebooku


Redakce MojeLounsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516