V Lounech chybí stomatologové. Nové pacienty moc lékařů nepřijímá

30. březen 2017 | 19:50
Stomatolog, ilusrační foto. Foto: archiv Pixabay.comStomatolog, ilusrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

LOUNSKO, ŽATECKO - Nedostatek stomatologů v Lounech je dlouhodobým problémem. V posledních měsících se situace mírně zhoršila odchodem lékaře Perto Orikhivskyie ze zubní ordinace v Postoloprtech do Chomutova.

Starosta Loun Radovan Šabata opětovně jednal s ředitelem Regionální pobočky Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) Ústí nad Labem Petrem Veselským o nedostatku stomatologů na Lounsku.

„V současné chvíli všichni lounští stomatologové deklarují plnou kapacitu svých ordinací. Pacienty přijímá lékař Radim Němec, který ordinuje v Kryrech u Podbořan. Dalším stomatologem, který přijímá nové pacienty je pan Karnoub, který ordinuje v Hornické nemocnici s poliklinikou v Bílině,“ uvedl k situaci ředitele Regionální pobočky VZP Ústí nad Labem Petr Veselský.

Vzhledem k naléhavosti situace, jednal starosta města i s náměstkem ministra zdravotnictví Tomem Philippem o možnostech, které má město ve vztahu k výběrovým řízením na nové lékaře.

Na základě podaných informací, Rada města Loun schválila odeslání žádosti Krajskému úřadu Ústeckého kraje na vyhlášení výběrového řízení pro tři lékaře.

V žádosti je specifikováno, že dva lékaři by měli působit v oboru stomatologie (zubní lékařství) a jeden lékař v oboru oftalmologie (oční lékařství). Jednou z podmínek výběrového řízení bude i to, že lékaři budou muset působit na území města Loun.

„S nedostatkem stomatologů se dlouhodobě nepotýkají pouze Louny, ale i jiná města. Jedná se o systémový problém, jehož řešení není pouze na straně ministerstva zdravotnictví, ale pomoci s touto situací musí i ministerstvo školství. Právě nízký počet přijímaných studentů na tento obor problém nedostatku zubařů pouze prohlubuje,“ uvedl po konzultaci s náměstkem ministra zdravotnictví Radovan Šabata.

Na popud lounské radnice se v roce 2012 dali dohromady lounští stomatologové, kteří provozují v Lounech zubní pohotovost. Pacienti jsou ošetřováni na poliklinice, Pod Nemocnicí 2503 Louny, v ordinaci MUDr. Zdeňka Skály.

Pohotovost je pacientům k dispozici v sobotu, neděli a o státních svátcích od 9 do 12 hodin. Město Louny tímto děkuje stomatologům a zdravotnickému personálu za poskytovanou péči.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Neposílali děti do školy, sami skončili ve vězení

Neposílali děti do školy, sami skončili ve vězení

5/7 / KRIMI / LOUNY - Tohle rodiče pěti dcer příliš nevychytali. Rodiče z Lounska neposílali svých pět dcer do školy. Sami teď skončili ve vězení.


Louny a Žatec jsou prošpikovány kamerami. Jsme sledováni na každém kroku?

Louny a Žatec jsou prošpikovány kamerami. Jsme sledováni na každém kroku?

16/5 / AKTUALITY / LOUNY, ŽATEC - "Velký bratr se dívá." Žijeme v době, kdy jsme sledováni téměř na každém kroku. Všude kolem nás jsou kamery. V poslední době se zvýšil počet kamer i ve městech na Lounsku a Žatecku. Dokonce nezahálejí ani soukromníci.


Hlavní pavilon na výstavišti v Lounech projde rekonstrukcí

Hlavní pavilon na výstavišti v Lounech projde rekonstrukcí

11/4 / AKTUALITY / LOUNY - Rozsáhlá oprava bude na lounském výstavišti. Město připravuje obnovu hlavního pavilonu A za 18 milionů korun.


V Lounech chybí stomatologové. Nové pacienty moc lékařů nepřijímá

V Lounech chybí stomatologové. Nové pacienty moc lékařů nepřijímá

30/3 / AKTUALITY / LOUNSKO, ŽATECKO - Nedostatek stomatologů v Lounech je dlouhodobým problémem. V posledních měsících se situace mírně zhoršila odchodem lékaře Perto Orikhivskyie ze zubní ordinace v Postoloprtech do Chomutova.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeLounsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Kde se diskutuje?

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeLounsko.cz na Facebooku


Redakce MojeLounsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516