Koupí nemocnici v Lounech Agel? V Žatci se obávají odlivu zaměstnanců

11. leden 2016 | 01:00
Nemocnice Louny. Foto: archiv Nemocnice LounyNemocnice Louny. Foto: archiv Nemocnice Louny

Louny - Lounská nemocnice, která se orientuje na ošetřovatelskou péči, by mohla změnit majitele. Nabídku na odkup akcií obdrželo město, hovoří se i o vstupu silného hráče ze severní Moravy, skupiny Agel.

To, že vlastní lounské nemocnice prodává, potvrdila Idnes.cz ředitelka Nemocnice Louny Miluše Tuková. Zda je zájemcem i Agel, společnost nepotvrdila. Mluvčí skupiny Radka Miloševská se odmítla s médii na toto téma bavit.

Prodej lounské nemocnice je i tématem na radnici. Podle starosty Loun Radovana Šabaty (Unie pro sport a zdraví) město bylo osloveno, zda nemá zájem nemocnici koupit. Konkrétně se hovořilo o 60%.

Zastupitel Pavel Csonka (ČSSD) si spoluvlastnictví města neumí představit. Avšak příchod případně Agelu by uvítal. Agel působí zejména na severní Moravě, patří miliardáři a spolumajiteli Třineckých železáren Tomáši Chrenkovi.

Případného vstupu Agelu se obávají v Žatci. Tamní městská nemocnice se potýká s nedostatkem personálu, lékařů i zdravotních sester. Pokud by se nemocnice v Lounech "postavila na nohy", zaměstnanci ze Žatce by mohli přejít do Louny za "leošími podmínkami".

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

4.33 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Sousedé se na Žatecku postříleli. Může padnout až výjimečný trest

Sousedé se na Žatecku postříleli. Může padnout až výjimečný trest

15/8 / KRIMI / ŽATEC - V pondělí došlo v obci na Žatecku k sousedskému sporu. Místo slovní přestřelky ale účastníci hádky rovnou tasili střelné zbraně. A nyní musí úřadovat policie.


Neposílali děti do školy, sami skončili ve vězení

Neposílali děti do školy, sami skončili ve vězení

5/7 / KRIMI / LOUNY - Tohle rodiče pěti dcer příliš nevychytali. Rodiče z Lounska neposílali svých pět dcer do školy. Sami teď skončili ve vězení.


Louny a Žatec jsou prošpikovány kamerami. Jsme sledováni na každém kroku?

Louny a Žatec jsou prošpikovány kamerami. Jsme sledováni na každém kroku?

16/5 / AKTUALITY / LOUNY, ŽATEC - "Velký bratr se dívá." Žijeme v době, kdy jsme sledováni téměř na každém kroku. Všude kolem nás jsou kamery. V poslední době se zvýšil počet kamer i ve městech na Lounsku a Žatecku. Dokonce nezahálejí ani soukromníci.


Hlavní pavilon na výstavišti v Lounech projde rekonstrukcí

Hlavní pavilon na výstavišti v Lounech projde rekonstrukcí

11/4 / AKTUALITY / LOUNY - Rozsáhlá oprava bude na lounském výstavišti. Město připravuje obnovu hlavního pavilonu A za 18 milionů korun.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeLounsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Kde se diskutuje?

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeLounsko.cz na Facebooku


Redakce MojeLounsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516