Do Drahonic se má vrátit věznice, migranti zde už bydlet nebudou

29. březen 2016 | 20:06
Interiér věznice, ilustrační foto. Foto: archiv Vězeňská služba ČRInteriér věznice, ilustrační foto. Foto: archiv Vězeňská služba ČR

Drahonice - Zařízení pro uprchlíky v Drahonicích u Lubence v roce 2016 skončí, areál se má vrátit původnímu účelu. Ministerstvo vnitra má areál půjčený od Vězeňské služby a chce ho vrátit. Ministerstvo spravedlnosti uvažuje o návratu k věznici.

Když v létě 2015 po tři roky nevyužívaný areál bývalé věznice v Drahonicích se dostal na seznam uprchlických zařízení, zavlály emoce. Nyní je areál prázdný a nevyužívaný.

Ministerstvo vnitra, které má bývalou věznici pronajatou od Vězeňské služby, podle České televize neuvažuje o prodloužení pronájmu a chce ji vrátit. Ministertsvo spravedlnosti uvažuje, že by se areál vrátil k původnímu účelu - znovu by byla sloužila jako mužská věznice.

S tím nemá problém ani vedení Lubence, pod který Drahonice patří. Věznice byla uzavřena před třemi lety po amnestii exprezidenta Václava Klause.

Ministerstvo vnitra chce pro migranty využívat uprchlická zařízení ve Vyšních Lhotách a v Bělé pod Bezdězem, jako záložní areál i v Balkové.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Sousedé se na Žatecku postříleli. Může padnout až výjimečný trest

Sousedé se na Žatecku postříleli. Může padnout až výjimečný trest

15/8 / KRIMI / ŽATEC - V pondělí došlo v obci na Žatecku k sousedskému sporu. Místo slovní přestřelky ale účastníci hádky rovnou tasili střelné zbraně. A nyní musí úřadovat policie.


Neposílali děti do školy, sami skončili ve vězení

Neposílali děti do školy, sami skončili ve vězení

5/7 / KRIMI / LOUNY - Tohle rodiče pěti dcer příliš nevychytali. Rodiče z Lounska neposílali svých pět dcer do školy. Sami teď skončili ve vězení.


Louny a Žatec jsou prošpikovány kamerami. Jsme sledováni na každém kroku?

Louny a Žatec jsou prošpikovány kamerami. Jsme sledováni na každém kroku?

16/5 / AKTUALITY / LOUNY, ŽATEC - "Velký bratr se dívá." Žijeme v době, kdy jsme sledováni téměř na každém kroku. Všude kolem nás jsou kamery. V poslední době se zvýšil počet kamer i ve městech na Lounsku a Žatecku. Dokonce nezahálejí ani soukromníci.


Hlavní pavilon na výstavišti v Lounech projde rekonstrukcí

Hlavní pavilon na výstavišti v Lounech projde rekonstrukcí

11/4 / AKTUALITY / LOUNY - Rozsáhlá oprava bude na lounském výstavišti. Město připravuje obnovu hlavního pavilonu A za 18 milionů korun.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeLounsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Kde se diskutuje?

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeLounsko.cz na Facebooku


Redakce MojeLounsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516