Cestovní ruch Lounsko nezachrání, ale může výrazně pomoci, říká radní Michal Kučera

25. listopad 2015 | 21:58
Michal Kučera. Foto: archiv MojeLounsko.czMichal Kučera. Foto: archiv MojeLounsko.cz

Louny - Jaká je možná vize pro Louny a region? Jednou z cest je cestovní ruch. "Měla by to být jedna z priorit města," tvrdí lounský radní Michal Kučera (TOP 09).

"Louny jsou v současnosti městem, které je v udržovaném stavu. Domnívám se, že rozvoj cestovního ruchu by měla být jednou z priorit rozvoje města," řekl pro MojeLounsko.cz radní Michal Kučera, který je za Lounsko i poslancem.

Podle Kučery je atraktivní zejména okolí města. "Lze ho využít pro sportovní vyžití. Ať je to bezmotorové létání na Rané či využití cyklotras, tedy aktivní využití volného času."

"Je tu i Ohře. Potenciál tu je. Navíc i životní prostředí na Lounsku je ve slušném stavu. Příroda je zachovalá - ať už směrem k Českému středohoří, tak i směrem ke Džbánu," charakterizoval Michal Kučera potenciály Lounska.

Zmínil i dostupnost z Prahy. "Ta je velmi blízko," podotkl.

Cestovní ruch by mohl být jedním ze zlepšujících faktorů pro Louny. "Podpořilo by to i živnostníky," připomněl lounský radní.

"Pracujeme na koncepci s Destinační agenturou Dolní Poohří. Cílem je propojit oblast celé Ohře. Nějaké kroky k lepšímu děláme," dodal Michal Kučera.

Autor: Radek Pešout

Autor Radek Pešout

Šéfredaktor serveru SeveročeskýDeník.cz. Vystudoval Fakultu stavební ČVUT v Praze, v médiích pracuje od roku 1997. Po roce 2000 spoluvytvářel odborné mediální weby, věnoval se analýzám, komentářům, rozhovorům. Je autorem několika mediálních studií o rozhlasovém a televizním vysílání se specializací na programování obsahu. V roce 2005 založil web MediaShow.cz. Na konzultačních pozicích pracoval pro mediální skupinu Mafra či TV Barrandov. Působil i ve vydavatelství Vltava-Labe-Press.

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Sousedé se na Žatecku postříleli. Může padnout až výjimečný trest

Sousedé se na Žatecku postříleli. Může padnout až výjimečný trest

15/8 / KRIMI / ŽATEC - V pondělí došlo v obci na Žatecku k sousedskému sporu. Místo slovní přestřelky ale účastníci hádky rovnou tasili střelné zbraně. A nyní musí úřadovat policie.


Neposílali děti do školy, sami skončili ve vězení

Neposílali děti do školy, sami skončili ve vězení

5/7 / KRIMI / LOUNY - Tohle rodiče pěti dcer příliš nevychytali. Rodiče z Lounska neposílali svých pět dcer do školy. Sami teď skončili ve vězení.


Louny a Žatec jsou prošpikovány kamerami. Jsme sledováni na každém kroku?

Louny a Žatec jsou prošpikovány kamerami. Jsme sledováni na každém kroku?

16/5 / AKTUALITY / LOUNY, ŽATEC - "Velký bratr se dívá." Žijeme v době, kdy jsme sledováni téměř na každém kroku. Všude kolem nás jsou kamery. V poslední době se zvýšil počet kamer i ve městech na Lounsku a Žatecku. Dokonce nezahálejí ani soukromníci.


Hlavní pavilon na výstavišti v Lounech projde rekonstrukcí

Hlavní pavilon na výstavišti v Lounech projde rekonstrukcí

11/4 / AKTUALITY / LOUNY - Rozsáhlá oprava bude na lounském výstavišti. Město připravuje obnovu hlavního pavilonu A za 18 milionů korun.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeLounsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Kde se diskutuje?

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeLounsko.cz na Facebooku


Redakce MojeLounsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516